Перший запуск басейну

Введення в експлуатацію новозбудованого басейну або відновлення його функціонування після перерви – це відповідальний захід, коректність його проведення впливає на правильне функціонування обладнання і якість води в резервуарі. Саме тому всім хто хоче запускати басейн своїми руками настійно рекомендуємо дотримуватися даної інструкції:

 • Запускайте воду в басейн так, щоб її рівень був точно по центру настінних скімерів.
 • Далі поступово заливайте воду в фільтр насоса (на всмоктування). Але будьте обережні! Насос ні в якому разі не запускайте без рідини, інакше ущільнення вала деформується і прийде в непридатність.
 • Після цього відкривайте всі клапана стоків.
 • Переведіть центральний клапан в режим Зворотнього промивання.
 • Після цього зробіть включення насоса і почекайте поки він не висмокче все повітря з трубопроводу. Зазвичай такий процес займає 3 хвилини. Як тільки Ви побачите, що рідина пішла крізь ковпачок видимості, робіть промивання ще мінімум 2-3 хвилини. Можна і довше, головне треба дочекатися того моменту, коли рідина не вийде візуально прозорою. Особливу увагу зверніть на те, що електронагрівач при цьому обов’язково повинен бути в вимкненому положенні.
 • Далі вимикайте насос.
 • Повертайте центральний клапан в режим Ущільнення, потім на пів хвилини запускайте насос.
 • Знову зупиняйте насос і переведіть покажчик на Фільтрацію – це нормальний режим роботи фільтра.
 • Після цього закривайте клапан на вивідному стоці, і запускайте насос. Будьте пильні! При кожній зміні положення центрального вентиля насос обов’язково вимикайте.
  Визначте і вирівняйте кислотність до норми. Зробіть шокове хлорування – засипайте хлор у скіммер, а при повторному додаванні хлору обов’язково почекайте мінімум 3 години після кожного вимірювання. Саме за цей час задіяний хлор встигає розчинятися.
 • В самому кінці через добу після всіх вищеописаних заходів, очистіть підлогу і стіни водного резервуару, а також пропилесосьте дно.

 
При точному виконанні вищевикладеної інструкції на виході отримуємо еталонну воду в резервуарі і спокій за коректну роботу всього обладнання. А краще довірте роботи по першому запуску басейну фахівцям компанії IMPools. Це буде гарантією безпомилкового запуску: Ви заощадите час і гроші, гарантувавши відсутність додаткових витрат і поломок!

Підготовка і очищення чаші водного резервуару, тестування та встановлення обладнання, дезінфекція води – ось мінімальний перелік заходів необхідних при запуску басейна перед сезоном. Починати розконсервацію треба тоді, коли температура повітря міцно встановилася не нижче 10-15 градусів.
Насамперед треба очистити накриття від засміченості і акуратно прибрати його, далі зняти зимові поплавці і заглушки з скімерів, всіх труб і форсунок. Якщо водойму не накривати в зимовий період, то треба видалити з води видиме сміття за допомогою сачка, обробити всі площини чаші басейну (включаючи ватерлінії) спеціальними хімічними препаратами. Далі потрібно набирати воду в чашу резервуара.
Наступний етап – установка насосного та фільтруючого обладнання. Насамперед перевіряється стан фільтраційного піску і при необхідності робиться його оновлення . Якщо є наявні, то підключаються і настроюються елементи додаткового обладнання (нагрівачі, станції дозування, станції автоматичного контролю, противотоки, різні водні атракціони і т.д.).
Наступним етапом повинна бути повна дезінфекція басейну. Тестером перевіряється показник кислотності води (норма 7,2-7,6), а потім залежно від результату, для зміни pH, задійте хімію «pH-мінус» чи «pH-плюс» відповідно. Часто в воді присутній великий вміст металів і для того щоб колір води з часом не змінювався на червоний, коричневий, або іржавий – можна використовувати препарат для виведення металів. Далі треба зробити шокове знезараження з додаванням ударної дози речовини проти водоростей – альгіциду, і профільтрувати рідину. Дрібну суспензію можна вивести за допомогою коагулянтів або флокулянтів.
Для отримання докладної консультації звертайтеся до фахівців компанії IMPools. Вони працюють по всій Україні і запускають та розконсервовують басейни будь де.

Маєте запитання?

questions

Залиште заявку і в найближчий час з вами зв'яжеться наш менеджер