Зазимівля басейну

Консервацію або зазімовлю штучного водоймища треба робити восени, поки не настали перші заморозки. Однак обов’язково слід брати до уваги погодні нюанси біля Вашого басейну. Є випадки коли консервацію починали робити навіть у вересні.
Для простих резервуарів – надувних або каркасних басейнів зазимівля досить елементарна. Все що потрібно, це просто злити рідину, почистити стіни і дно чаші, а потім добре їх висушити. Знімне обладнання демонтується та акуратно
просушується. Збірний каркас або конструкція басейну збирається та зберігається де-небудь в підвалі або на складі, або в іншому відповідному приміщенні, де температура тримається вище 0. Навесні перед сезоном весь процес повторюється в зворотньому порядку.
Складніші справи з консервацією стаціонарних резервуарів. Взяти і перемістити резервуар на зимовий період вже не вийде. Тому підготовка виходить більш складна, адже треба розраховувати, що рідина залишається в чаші на весь період. Звичайна процедура консервації басейну ділиться на пару процедур:

  • чистяться і обробляються залишки рідини в резервуарі;
  • забирається знімне обладнання;
  • знижується рівень води;
  • продуваються і загерметизовуються труби;
  • натягуються компенсаційні поплавці;
  • ставиться спеціальне накриття.

Очищення і обробка рідини

В першу чергу сачками збирається все сміття з поверхні. Для очищення стінок і дна використовуються спец. щітки та гідропилосос. Обов’язково треба виміряти рівень кислотності, щоб прийняти рішення про доцільність шокової обробки. Це можна зробити просто найпростішим тестером для води. При показниках 7,2-7,6 необхідна звичайна хімія для басейнів.
Якщо є відхилення від цих нормальних показників, то слід застосувати речовини для стабілізації кислотності води. Якщо необхідна шокова обробка, то додаються спеціальні речовини для дезінфекції. Пам’ятайте, що при виконанні даної процедури, спершу потрібно на протязі 6 годин дати попрацювати насосу з системи фільтрації. Потім треба внести в рідину речовину для консервації на зимовий період. Вона зупиняє розмноження шкідливих мікробів в басейні.

Зняття навісного обладнання
Навісне обладнання обов’язково акуратно знімається і зберігається в сухому приміщенні. Це відноситься до:

  • навісних протитечій та іншого гідравлічного обладнання;
  • системи освітлення;
  • водоспадів;
  • сходів.

Все обладнання при демонтуванні треба ретельно очищати, сушити і акуратно упаковувати для зберігання. Потім, як рівень води в басейні понизиться, треба зняти фільтри та насоси. При цьому послідовно: відключається обладнання; за допомогою спеціальних заглушок герметизуються отвори; обладнання сушитися, упаковується і ховається на збереження.
Консервація також потрібна для систем нагріву води, насосів, протитечій, фільтруючих і дозуючих систем. Їх також відключають від електромережі, сушать, пакують і відправляють зберігатися до нового сезону. Незнімні елементи басейну теж треба просушити, викачавши надлишки рідини, а потім законсервувати і закрити всі наявні отвори спеціальнимим заглушками.

Знижуємо рівень води

Рівень води в басейні треба опускати, поки рідина не буде на 15см нижче рівня форсунок. Робимо це зливом та дренажним насосом. Далі всі форсунки і зливи герметично і дуже ретельно заглушуються. Наступним етапом є додавання в іншу рідину спеціального «зимового» засобу. Хімія обов’язкова для збереження чистоти рідини, зупинки зростання шкідливих бактерій, грибків і плісняви.

Захист водної гладі

До накриття басейну треба підійти дуже уважно – це відповідальний процес в консервації на зиму. Але перед цим треба поставити спеціальні компенсатори, призначення яких в зниженні навантаження на чашу басейну при замерзанні і відтаюванні.
Ми рекомендуємо використовувати професійний компенсатор або спеціальний зимовий поплавок, у вигляді герметичної подушки з наповненням піском. Такі компенсатори мають ряд незаперечних переваг:

  • їх можна використовувати кілька разів протягом багатьох сезонів;
  • вони стійкі до скачків температури і вологості;
  • конструкція розрахована на надійне з’єднання багатьох компенсаторів між собою.

Наші фахівці не радять використовувати пластикові бутлі, як це роблять багато через те, що звичайний харчовий пластик тріскається при низьких температурах. В результаті пісок висипається з бутлів і такі власники басейнів мають головний біль при розконсервації. Також бутлі просто важко прикріпити в потрібній ділянці і це теж ускладнює процес зазимівлі. Як правило, компенсатори встановлюють по центру водойми на поверхні води. Для кріплення ні в якому разі не беруть металеві елементи. Адже вони провокують корозію і подальше окислення, що негативно позначиться на стані водного резервуару.

Завершальні етапи консервації басейну

Після очищення самої води, стінок і дна басейну, демонтажу знімного обладнання та зниження рівня води, треба захистити чашу від впливу зовнішнього середовища. З цією метою басейн закривається зверху спеціальними накриттями. Як правило, використовується тенту накриття з міцного матеріалу, який оберігає внутрішню обробку чаші. Ми рекомендуємо використовувати продукцію компанії SHIELD TM, так як її тенти відомі своєю міцністю і довговічністю, і що важливо – демократичною ціною. Вони захищають людей і тварин від необережного потрапляння в воду.
Також спеціалісти вибираючи відповідне накриття враховують форму басейну і його вигляд. Адже площа накриття повинна повністю і з необхідним запасом закривати всю поверхню водойми. І пам’ятайте, що весняну розконсервацію краще починати коли термометр показує протягом доби температуру повітря за +15?С.

Маєте запитання?

questions

Залиште заявку і в найближчий час з вами зв'яжеться наш менеджер